Убиен 86 годишен старец во Пепелиште
23-08-2014 РЕГИОН

На селските гробишта во неготинското Пепелиште е пронајден починат 86 годишниот Вељо.А, жител на селото. Кај него биле пронајдени и траги на насилство. Полицијата работи на расчистување на случајот.

 

 

„Имаме осомничено лице кое е приведено во полицска станица Неготино“ рече портпаролот на СВР Велес, Анита Стојковска и нагласи дека по завршувањето на распитот на осомничениот полицијата ќе излезе и со повеќе детали за случајот.

А.Д

Додади коментар