Украдени пари од билетарата на автобуската во Кавадарци
20-01-2021 РЕГИОН

 

На ден 18.01.2021 год. во 03.10 час. во Полициската Станица  Кавадарци вработен во автобуската станица, пријавил дека е извршена тешка
кражба во билетарата на автобуската станица, при што, се украдени пари од касата.


Бил извршен увид на местото на настанот - информираат од СВР Велес.Share

Додади коментар