(ВИДЕО) Заседаваше кризниот штаб на Кавадарци: Ќе се дезинфицираат влезовите на сите згради
21-03-2020 РЕГИОН

Претпладнево заседаваше кризниот штраб на општина Кавадарци и ја разгледуваше состојбата со корона вирусот по трите регистрирани случаи на заразени со вирусот од Кавадарци.

Донесени се четири заклучоци кои на прес конференција ги презентираше градоначалникот Митко Јанчев.  Тој апелираше до граѓаните да останат во своите домови. Најави дека од денеска ќе има зголемен број на полициски службеници и од специјалната полиција се со цел да се намали непотребното движење на граѓаните.

 Додади коментар