26 годишен кавадарчанец позитивен на Ковид 19
13-07-2020 РЕГИОН

26 годишен кавадарчанец е позитивен на корона вирусот, потврдија денеска од Центарот за јавно здравје Кавадарци.

 

„Момчето има лесна клиничка слика и е на домашно лекување.  Бил во контакт со претходно инфициран со Ковид 19“ информира  епидемиолог д-р Ристе Јовановски.

 

А.ДДодади коментар