Во сообраќајка кај Росоман загина кавадарчанец

Четириесет и две годишниот Зоран П, рано утринава, го загуби животот во несреќата што се случи на регионалниот пат Прилеп-Градско на влезот во село Росоман.

Тој го управувал патничкото моторно возило марка „Фолсфаген поло“ кое од засега неутврдени причини преминалo на левата коловозна лента на патот и излеталo во шанец.

Зоран починал на лице место.

Увид на лице место изврши јавен обвинител и увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Велес.

По наредба на јавен обвинител над телото на починатиот ќе биде извршена обдукција./А.ДShare

Додади коментар