ГФК Тиквеш на подготовки во Охрид
12-07-2021 СПОРТ

Екипата на ГФК Тиквеш вчера замина за Охрид каде ке одработи десет дневни подготовки за претстојната прволигашка сезона. Планирано е во Охрид да се одиграат и неколку контролни натпревари во рамките на подготвителниот период.

 

Непосредно пред заминувањето кавадарчани ги претставија и најновите засилувања. Станува збор за црномурестите Фортунато Да Силва и Ибрахима Тиам од кои се очекува да бидат големо засилување за новиот прволигаш. Да Силва е по потекло од Ангола, а има и холандско државјанство од каде и доаѓа во Тиквеш додека Тиам е Сенегалец и потекнува од школата на францускиот прволигашот Амиен.

М.В.Share

Додади коментар