Едно лице повредено во сообраќајна незгода

 

Вчера  околу 04.00 часот на ул. „7-ми Септември“ случена е сообраќајна незгода помеѓу патнички автомобил марка „Фолксваген пасат“ со кавадаречки регистарски броеви управуван од И.К.(19) од Кавадарци и патнички автомобил марка „Нисан“ со кавадаречки регистарски броеви управуван од Т.С.(28) од Кавадарци.

 

Во незгодата е повредена сопатничката во „Нисанот“, М.П.(19) од Свети Николе. По укажаната лекарска помош истата е пуштена на домашно лекување.

 

Увид на местото на настанот изврши екипа од ПС ОН Кавадарци.

 Share

Додади коментар