Загинаа двајца градежни работници во Кавадарци (ФОТО)

Двајца градежни работници утринава  во 9.40 часот загинаа во Кавадарци при монтирање на кран за изведување на градежни работи на станбена зграда. При монтажата, кранот се откачил, и падот од голема висина бил кобен за двајцата работници. Смртта ја констатирал лекар од итната медицинска помош.

 

Информацијата за КТВ ја потврдија од полицијата и во моментов се врши увид на местото на несреќата. Неофицијално, работниците се на возраст од 30 и 50 години. 

 

А.Д

 

 

 

 

 

 Share

Додади коментар