Започна велигденското празнување (видео)
30-04-2021 РЕГИОН

Започна празнувањето на големиот христијански празник Велигден. Денеска е Велики Петок. Голем број верници денеска ги посетуваат храмовите. Од црквата Света Петка во Кавадарци апелираат да се почитуваат превентивните мерки за заштита од ковид 19 и го најавија распоредот на литургии.

 Share

Додади коментар