Кавадарчанец повреден по експлозија на непознат предмет

На 04.07.2019 година во Полициската станица Кавадарци, З.Ј.(43) од Кавадарци пријавил дека, додека пребарувал во стовариштето за отпаден материјал во Кавадарци, му експлодирал предмет кој го земал во раката, при што се здобил со тешки телесни повреди на прстите.

 

На повредениот му била укажана помош во болницата во Кавадарци - информираат од СВР Велес. 

 Share

Додади коментар