Кавадарчанка нападната од неколку лица
Педест и осум годишната Д.Д од Кавадарци синоќа била физички нападната од неколку лица во близина на црквата Света Петка во Кавадарци. Физичкиот напад се случил изутрина околу 1.30 часот.
 
 
Настанот го пријавила во полиција, а портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски вели дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.
 
 
 


Share

Додади коментар