Мопед удрил девет годишно дете

 

Девет годишно дете е повредено вчера во 17.10 часот откако во него удрил мопед марка „Јуинг 50“.

 

Од полицијата информираа дека сообраќајната незгода се случила на ул. „Вишешница“ во Кавадарци. Мопедот бил управуван од 55 годишниот С.А од Кавадарци.

 

„ Во незгодата пешакот се здобил со телесни повреди и е пренесен во ЈЗУ Општа Болница - Кавадарци каде му е укажаната медицинска помош. Увид на местото на настанот изврши екипа од ПС ОН Кавадарци“ информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

 

А.Д

 

 

 Share

Додади коментар