Петмина „шетачи“ за време на полициски час во Кавадарци
31-03-2020 РЕГИОН

Без проблеми помина и синоќа полицискиот час во Кавадарци и на територијата на СВР Велес. Регистрирани се поединечни нарушувања на забраната за движење.  Во Кавадарци во само изолација се 127 лица, соопштија од СВР Велес.

 Share

Додади коментар