Прегазен пешак во Неготино

Синоќа  во 19.00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Неготино, Н.Ј.(18) од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешакот Ф.Р.(62) од Неготино.

 

Во незгодата Ф.Р. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кавадарци за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Неготино.Share

Додади коментар