Приведено лице додека крадело акомулатор од трактор во Неготино

 

 

Утринава околу 02.00 часот при вршење позорна служба во град Неготино на улиците „Цандо Кожинков“ и „Даме Груев“ од страна на полициската патрола забележани е лице како врши кривично дело - кражба на акумулатор од паркиран трактор, при што, по интервенција на полициските службеници истиот е фатен и е лишен од слобода и приведен во ПС ОН Неготино, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.Share

Додади коментар