Синоќа физички напад во Ваташа

 

Синоќа  околу 19.00 часот А.П.(45) од с.Ваташа,  кавадаречко, на ул.„Страшо Пинџур“ во Ваташа бил физички нападнат од
А.Ѓ.(28). По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен
поднесок , информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.Share

Додади коментар