Тешка кражба од стан во Кавадарци

Од полицијата информираа дека кај нив кражбата е пријавена во текот на вчерашниот ден околу 15 часот.

„Со погоден  предмет крадецот  ја отворил влезната врата од зградата, а потоа и влезната врата од станот. Според пријавата одзел 112 000денари, 550 евра и рачен машки часовник, при што нанел материјална штета од околу 150 000 денари“ рече портпаролот на СВР Велес, Анита Стојковска.

По пријавата на кражбата во станот увид извршила екипа на СВР Велес.

 

А.ДShare

Додади коментар