(ВИДЕО) ГФК Тиквеш очекува победа на дерби натпреварот со неготински „Вардар“
08-11-2018 СПОРТ

 

 

ГФК Тиквеш е подготвен за дерби натпреварот со „Вардар“ од Неготино кој се игра во недела.

Веќе се чувствува еуфорија за овој натпревар особено меѓу навивачките групи.


Тренерот Љупчо Димитковски вели дека фаворит од овој натпревар е ГФК„Тиквеш“.

 

 

 Share

Додади коментар