(ВИДЕО) Матурантите- гиманзијалци свртеа оро на градскиот плоштад
19-05-2017 РЕГИОН

Весели, разиграни и среќни, матурантите од гимназијата „Добри Даскалов“ во Кавадарци денеска на градскиот плоштад завртеа оро. Го слават своето матурирање и влезот во полнолетството.

 

По синоќешното славењето во угостителски објект, тие претпладнево дојдоа на плоштадот, заиграа,  а потоа заминаа во училиштето.

 

Денеска низ повеќе градови матурантите танцуваа  квадрил, а вчера матурската парада со танцување квадрил ја најавија и неготинските матуранти.

 Share

Додади коментар