IN MEMORIAM - Почина сопственикот на Галакси радио Кавадарци
09-12-2019 РЕГИОН
Во 46-та година од животот вчера почина Васко Чукарков, сопственик на Радио „Галакси“ Кавадарци и претседател на Асоцијацијата на локални радија на Македонија.
 
 
Погребот е денеска на градските гробишта во Кавадарци од 14 до 15 часот.

 
Почивај во мир, драг колега


Share

Додади коментар