ЛИ/2017 (ВИДЕО) ВМРО-НП со подршка за Бетиане Китев
27-10-2017 РЕГИОН

 

 

„ОК на ВМРО-НП во изминатиот период на кампањата даде максимална подршка на кандидатот за градоначалник Бетиане Китев од коалицијата која ја предводи СДСМ. Ве повикуваме пред гласањето во недела да ни дадете подршка, да им кажеме не на луѓето кои 11 години ја држеа заробена Македонија“ рече меѓу другото на денешната прес конференција Глигор Шемов претседател на ОК на ВМРО-НП.

 

 Додади коментар