ЛИ/2017 (ВИДЕО) Пендаровски: Кавадарци го има најдобриот кандидат за градоначалник
07-10-2017 РЕГИОН

„Кавадарци го има еден од најдобрите кандидати за градоначалник во сите изборни циклуси. Ја има мојата целосна подршка. Иднината на државата е во младите политичари меѓу кои е и Китев“ рече меѓу другото во изјава за медиумите пратеникот Стево Пендаровски....

 Додади коментар