(ВИДЕО) Амбасадорката на Велика Британија се сретна со градоначалникот Јанчев
19-10-2018 РЕГИОН

 

 

Во работна посета на Кавадарци денеска беше амбасадорката на Велика Британија Рејчел Галовеј. Амбасадорката беше примена од градоначалникот Митко Јанчев.

 

Во изјавата за медиумите информираа за текот на разговорите и можноста за соработка.

 

А.Д

 

Додади коментар